İçerik Pazarlama

Kişisel Web Sitesi Nasıl Kurulur? Ad Soyad Domain ve CV, Portföy, Resume (Özgeçmiş) WordPress Temaları ile Kişisel Web Sayfası Kurulumu


İçindekiler

Kişisel Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Günümüzde birçok işverenin, iş arayanların kişisel web sitesi kurmasını beklediği bir gerçektir. İnternette kendinizi tanıtma için elinizin altında mükemmel bir imkan olması istenilen şeydir. Kişisel web sitesi kurma, kendi işinizi ya da bilginizi pazarlamanın veya kendi branşla ilişkilendirilen gelişmeleri paylaşılmasının iyi bir yoludur. İşinizi siteniz aracılığıyla insanlara tanıtarak, güçlü bir kamusal portre elde edersiniz.

Ad Soyad Domain

Kişisel web sitesi kurmak için önce, kendinize bir domain adı almanız gerekir. Bu domain adınız, isminiz veya markanızın görünen kısmıdır. Kişisel sitenizi kullanıcıların kolayca hatırlayabilecekleri bir adla yönetin. Domain almak kolay bir işlem, fakat aradığınız domain boşsa veya daha önceden alınmışsa başka bir ada sahip olmanız gerekebilir.

CV, Portföy, Resume (Özgeçmiş)

Daha sonra, web sitenizi oluşturmanız gerekecek. Siteyi oluştururken, iş arayanlara istedikleri tüm bilgiler sunmanın bir yolu vardır. İş arayanlarının istediği CV, portföy ve özgeçmişlerin her biri için farklı sayfalar oluşturabilirsiniz. Burada kendinizi en iyi şekilde anlatabilirsiniz.

WordPress Temaları ile Kişisel Web Sitesi Kurulumu

Bir kişisel web sitesi oluşturmak için WordPress temalarını kullanmanın en iyi yolu budur. Wordpress, popüler bir web yayıncılık motorudur ve kendi web sitenizi oluşturmada birçok özelliği vardır. Oldukça kolay bir şekilde web sayfanızı tasarlayabilir ve istediğiniz her şeyi özelleştirebilirsiniz.

Kısaca;

  • Kişisel web sitesi kurmak için öncelikle bir domain adı almanız gerekir.
  • CV, portföy ve özgeçmişlerin her biri için ayrı sayfalar oluşturun
  • WordPress temalarını kullanarak kişisel web sayfasınızı kolaylıkla tasarlayabilirsiniz.

“Nasıl bir domain adı seçilir kişisel web sitesi için?”

Kişisel web sitelerinde tercihen özel bir domain seçmek en iyisidir. En iyi seçenek, kişinin adını içeren, benzersiz bir domaindir. Yani örneğin “johndoe.com” gibi. Alternatif seçenekler arasında, kişinin isminin kısaltılmış bir formu da seçilebilir veya kişinin ilgi alanını ya da mesleğini sunan bir domain seçilebilir. Örneğin “danielcook.co.uk” ile bir mutfak ustasının website’si gösterilebilir.

Nasıl web hosting seçilir kişisel web sitesi için?

Kişisel web sitesi için web hosting seçerken, aradığınız şey öncelikle ölçeklenebilirliktir. Günümüzde, çok fazla web hosting firmaları bir sürü alternatif sunuyor. Ne tür bir web hosting arıyorsanız, web sitesinizi azami miktarda karşılamak için uygun yapıyı seçebilirsiniz. Ayrıca altyapıyı dikkate almak önemlidir. Ayrıca çevrimiçi müşteri desteğiyle sunulan müşteri desteği de dikkate alınacak bir noktadır. En son olarak, web hosting fiyatı da önemlidir. Sunduğunuz hizmetlerdeki fayda ve özelliklere göre web hosting fiyatlarına bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu