Dijital İçerik Ajansı

2021 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi


İçindekiler

2021 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi

2021 yılı için avukatlık alanındaki asgari ücret tarifesi değişti. şimdiye kadar uygulanan asgari ücret tarifesine göre çok daha yüksek bir ücret tarifesi uygulanacak. Yeni tarife, syrkı benimsenen meslekteki asgari ücreti güncellemek amacıyla tasarlanmıştır.

2021 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi

  • Milliyet ve Coğrafi Konum: Avukat ücreti, avukatın bulunduğu bölge, milliyete ve konumuna göre değişir.
  • Vergiler: İşlenen tüm hizmetler ve/veya mallar için vergiler, gümrük vergileri ve uygulanan diğer vergilere dahildir.
  • Konu ve vekillik görevleri: Avukat ücretleri, verilen hizmet ve/veya görevlerin nitelik, karmaşıklık veya ölçeğine bağlı olarak değişebilir.
  • Konudaki çaba: Avukatın söz konusu konu hakkındaki uğraşım derecesi ve bunun karşılığı olan zaman ve enerji, ücreti etkileyecektir.

Yararlı Tavsiyeler

Avukatlık alanında yüksek ücretler elde etmek isteyen avukatlar, aşağıdaki yararlı yönergeleri izleyebilir:

  • Alanındaki bilgi ve deneyimini geliştirmeye devam et: Avukatlar, iş alacaklarına karşı daha mütevazı bir ücrete sahip olabilmek için bilgi ve deneyimlerini sürekli olarak bir sonraki seviyeye taşımalıdır.
  • Kişisel markasını geliştir: Avukatların sahip olmaları gereken şey, endüstride öne çıkmalarını sağlayan kaliteli işlerini vurgulayacak kendi kişisel markalarıdır.
  • Ticari duyarlılık: Avukatlık alanında yüksek ücretler elde etmek isteyenler, ticari duyarlı olmalıdır.

Avukatlık alanında yüksek ücretler elde etmek isteyenler, 2021 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesini kullanarak karşılaşacakları rallerin farkına varmalıdır. Bu, onların verimli ve kararlı bir çalışmaya, almaları gereken ilave adımlara ve piyasaya kaliteli ve ticari duyarlı hizmetler sunmaya motive edecektir.

Avukatlar hangi alanlarda asgari ücret almaya hak kazanır?

Avukatlar mesleki faaliyetleri nedeniyle asgari ücret hakkını talep edebilir. Asgari ücret, dava masrafları, teknik soruşturma ücreti, iddianame, dilekçe, tutanak, karar tutanakları, lisans veya özel rapor hazırlamak gibi hizmetler gibi hizmetlerden dolandırıcılık, evlilik, çocuk bakımı veya koruma, uyuşturucu suçu, ölüm cezasının hafifletilmesi, vergi kaçakçılığı, terörizm, siber suçlar gibi özel davalarda alınan ücret konularında kazanır. Patent ve ticari tazminat davalarında anlaşmalı ücretlerle de ücret alınabilir.

“Avukatlar asgari ücret almaya ne zaman hak kazanır?”

Asgari ücret alımı hakkı her coğrafi bölgede değişiklik gösterebileceğinden, bu konuda genel bir cevap veremem. Türkiye’deki avukatlar için, asgari ücreti Türkiye İş Kanunu’nda belirtilmiştir. Asgari ücret alımı hakkı alınması, avukatların çalıştıkları firmanın işçilere sağladıkları çalışma koşullarına bağlıdır. Bu koşullar, çalışanlar için çalışma saatleri, çalışma hakkı, para miktarı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu