Dijital İçerik Ajansı

Amerika Asgari Ücret 2021


İçindekiler

Amerika Asgari Ücret 2021

Yeni Düzenlemeler ve Her Eyaletteki Asgari Ücret

Amerika Birleşik Devletleri, her eyalette işçilerin maaşını yeniden düzenleyen yeni bir asgari ücrete sahip oldu. 2021 itibariyle asgari ücret, eyaletler bazında değişmekle birlikte en az 11,5 dolara çıktı. Aşağıda eyaletteki asgari ücret tutarlarının hesaplanmasına ilişkin her eyalette karar alındığı 2021 yılına ait bilgiler sunulmaktadır:

Alaska: $ 9.89
Arkansas: $ 11
Arizona: 11,5 dolara eşit
Kaliforniya: $ 14
Colorado: $ 12,32
Delaware: $ 9,25
Florida: $ 8,65
Gürcistan: $ 7,25

Asgari ücret düzenlemeleriyle ilgili başka neler var?

Yani, her eyalette farklı asgari ücretleri kapsayan özel düzenlemeler vardır. Örneğin, California ve Illinois, her iki eyalette de erken çalışma çalışanlarına yüksek asgari ücret ödemelerini gerektiren düzenlemeler var. Bu örnekler arasında Amerika Birleşik Devletleri’nden daha yüksek asgari ücret ödemelerini içeren daha pek çok var.

Bir işyeri için asgari ücretle ilgili diğer adımlar nelerdir?

Soruya işverenler açısından yaklaşırsak, her eyaletin asgari ücreti göz önünde bulundurma gereksinimini karşılamak için aşağıdaki noktalara dikkat etmek gerekir:

  • Asgari ücolorrdaki ilgili düzenlemelerle ile ilgili tüm işverenlerin bilinçlisi olması.
  • Şirketin işe alım politikalarının güncel olması ve asgari ücrete uygun olması.
  • İşe alınan çalışanların asgari ücretlerden yararlanması.
  • Şirket için asgari ücrete uygun bir ödemede bulunmak.

Kaç saat Amerika’da asgari ücret 2021?

2021 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde asgari ücret saat başına 7.25 ABD Doları’dır.

Kaç eyalette verilmektedir 2021 Amerika asgari ücreti?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2021 asgari ücreti, 30 eyalette ve ABD Birliği Bölgesi’nde yürürlüktedir. 30 eyaletin bir listesi şu şekildedir: Alabama, Arkansas, Yakın Doğu İşçileri Birliği, Delaware, Florida, Gürcistan, Idaho, Illinois, Iowa, Kansas, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, Yeni Hampşir, Yeni Jersey, Yeni Meksika, Northk Karolina, Oklahoma, Oregon, Güney Karolina, Tennessee, Texas, Utah, Virginia, Washington ve Wisconsin.

“2021 Amerika’daki kaç eyalette asgari ücret artırıldı?”

2021 yılında 21 eyalette, koşulları karşılayan, yasal asgari ücret artırımı gerçekleştirildi. Bu eyaletler; Arizona, Arkansas, California, Colorado, Florida, Illinois, Maine, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Missouri, Montana, New Jersey, New Mexico, New York, Ohio, Oregon, South Carolina, Virginia, Washington ve DC’dir.

“2020 Amerika’daki kaç eyalette asgari ücret artırıldı?”

2020 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki asgari ücret artırımı, 24 eyalette onaylandı. Bu eyaletler; Arkansas, California, Colorado, Delaware, Illinois, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Montana, Nevada, New Jersey, New Mexico, New York, Ohio, Oregon, Rhode Island, South Dakota, Vermont, Washington, Virginia ve DC’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu