İçerik Pazarlama

Bread Crumbs Ne Demek


İçindekiler

Kruvasan Ne Demek?

Kruvasan, yiyebileceğiniz yiyecekleri zenginleştirmek ve daha lezzetli hale getirmek için kullanılan küçük parçalar olarak tanımlanır. Bu parçacıklar sık sık ekmek krutunu oluşturmak için kullanılır. Kruvasan başlıca iki amaca hizmet eder:

1. Lezzet vermek

Kruvasan, herhangi bir yemeğin daha fazla lezzet katmak için kullanılır. Çeşitli bitkisel ve hayvansal yağları daha hafif hale getirerek, kruvasan zengin kıvam ve lezzet demektir. Yağlı meyveyi kabuğundan soymadan önce, onu kruvasanla kaplayarak, daha fazla lezzet ekleyebilirsiniz.

2. Gıda daha kabuklu yapmak

Örneğin, köfteler durulanmadan önce bir kabuk oluşturmak için kruvasan kullanılabilir. Aynı şekilde, ekşi kremalı tatlılar hazırlamak için de kruvasan kullanılabilir. Hazırlanan karışımın üstündeki kruvasan, tatlının daha kabuklu bir hale gelmesini sağlar.

Kruvasan Çeşitleri

  • Tahıl Kruvasanı: Bu kruvasan çeşidi, çoğunlukla yiyeceklerin lezzetini artırmak, yiyecekleri daha kabuklu hale getirmek ve genel görünümünü zenginleştirmek için kullanılır.
  • Ekmeğin Arkası Kruvasan: Ekmeğin arkası kruvasan, çok fazla yağ ya da yağlanmış meyvelerin üzerine koyularak kullanılır. Bitkisel yağların hafif kıvamını almalarına izin verir. Beyaz sebze, omelette ve pizzaların yanı sıra, dondurmalara ve pastalara da eklenebilir.

What are the uses of bread crumbs?

Bread crumbs can be used as a crunchy topping or coating for casseroles, macaroni and cheese, gratins, or fried foods such as chicken nuggets and fish sticks. Bread crumbs can also be used to thicken sauces, such as in a classic béchamel. They can be sprinkled over salads or casseroles, served as a side dish, or used in meatloaf. In addition, bread crumbs are used to make vegetables such as eggplant Parmesan and are an essential ingredient for meatballs and meatloaf. Finally, bread crumbs can be sprinkled over desserts such as baked fruit crisps or used as the base for an Italian bread pudding.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu