Dijital İçerik Ajansı

Amerika Da Asgari Ücret


İçindekiler

Amerika’da Asgari Ücret

Amerika’da asgari ücret, çalışanların hak ettiği nezaket, haklarının korunması ve onlara iyi bir maaş sağlamak için kullanılan oranlı miktardır.

Ne Kadar?

Amerika Birleşik Devletleri’nde, asgari ücretin doğrudan eyaletler tarafından tüm çalışanlar için belirlenmesi, asgari ücretlerin çok farklı eyaletlerde büyük farklılıklar gösterdiği anlamına gelir. 2018 itibariyle, asgari ücret düzeyi, eyaletler arasında en düşük Federal Minimum Wage (FMW) düzeyi ile $7.25 ‘den $14.00’a kadar aralık gösteriyor.

Oranla Ne Kadar?

Amerika’da asgari ücret, farklı sektörlerde çalışan kişilere başlangıç ​​miktarı olarak ortalama bir oranla belirlenmiştir. Tüm çalışanlar, kişi başına minimum asgari ücret olarak düşünülen kazanç miktarını almaya hak kazanır. Faiz oranı, bir saat kaydederken, $7.25 veya eyalet düzeyi miktar alınan ücretin ne kadarı olacağını belirler.

Diğer Faktörler

Asgari ücretin büyük ölçüde farklı eyaletlerde değişmesinin sebeplerinden bazıları şunlardır:

  • Demografi ve Ekonomi: Çalışanların bölgeye ilişkin ekonomik durumu, eğilimleri ve beklentileri doğrudan asgari ücret oranını etkilemektedir.
  • Yerel Politika: Asgari ücret, yerel hükümetlerin politikaları ve hedefleri tarafından etkilenmektedir.
  • İşveren Finansal Gücü: Mevcut çalışanların ücretleri ve toplu sözleşme talepleri, istihdam piyasasındaki şirketlerin finansal gücünü doğrudan etkileyebilmektedir.

Yapılan son gelişmeden sonra, ABD’deki federal asgari ücret oranlarının, daha yüksek maaş alan çalışanların daha fazla ödeme almasına yol açacağı öngörülmektedir. Özellikle eyalet bazındaki çalışanlar, bir süre sonra, Federal Minimum Wage (FMW) artışlarından yararlanmaktadır.

Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri, asgari ücret oranlarını en üst düzeyde tutmak için çabalamaktadır. Ülke çapındaki asgari ücretin, ekonomik ve sosyal süreçleri olumlu şekilde etkilemesini sağlamak adına, eyaletler bazındaki asgari ücretin düzenli olarak artırılmasını öngören süreçler uygulanmaktadır.

Ne kadar Amerika’da asgari ücret?

Amerika Birleşik Devletleri’nde asgari ücret, eyaletler tarafından belirlenmektedir. Birçok eyalette idari düzenlemeler tarafından düzenlenen minimum 7.25 $ ücreti, ancak daha yüksek olarak kabul edilebilir. Buna ek olarak, 18 eyalette ve ABD bölgesinde özel asgari ücret düzenlemeleri uygulanmaktadır. ABD federal hükümeti tarafından kabul edilen en yüksek tarife University of Washington tarafından hesaplama imkanı veren bir web sitesi tarafından $ 11.50 tanımlanmıştır.

Ne kadar Amerika’daki federal asgari ücret?

2020 yılında ABD’deki Federal Asgari Ücret 7,25 dolardır. Ancak herhangi bir eyaletin, federal ücretin üzerine bir koyup koyamayacağını denetleyen ABD Anayasasında belirtilmemiştir. Dolayısıyla, çoğu eyaletin kendi asgari ücreti uyguladığını göz önünde bulundurmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu