Dijital İçerik Ajansı

Brezilya Asgari Ücret


İçindekiler

Brezilya Asgari Ücret

Asgari Ücretin Geçerlilik Süresi

Brezilya’da 2020’de resmi asgari ücret 998 real olarak belirlendi. Asgari ücret, Brezilya’da ücretli çalışanlar için geçerli minimum ücret miktarıdır. Ücretler 2020 yılında Ulaştırma, İl Hizmetleri, Toprak Yönetimi ve Enerji Bakanlıkları tarafından Avrupa Hükümeti tarafından açıklanan rapora göre ayarlanmıştır.

Asgari Ücretin Ek Ücretleri

Brezilya’da istihdam edilenler için çalışma koşulları için geçerli olan minimum asgari ücret, işçilerin alabildiği ek ücretlerden de bahsedilmelidir. Ek ücretler işveren tarafından verilebilir veya yasal olarak zorunludur. İşçilere ödenen ek ücretler şunlardan ibarettir:

  • Sağlık Sigortası
  • İş Güvenliği Primi
  • Mesleki Yetiştirme İştiraki
  • Araştırma Fonu
  • Çalışma Yetiştirme Fonu

Ücret Farkları

Brezilya’da asgari ücretler erişkinler için geçerlidir ancak çocuk işçileri için bu farklıdır. Türk çocuk işçileri altı yaş altındaki çocuklara çalıştırmamalıdır. Brezilya’da genç yaşta çalışanlar için çalışma süresi ve asgari ücret biraz daha düşüktür.

Ne kadar Brezilya Asgari Ücret?

Brezilya’nın asgari ücret kanunu, ulusal ücret kuralları arasında kayda değer derecede farklılık gösterir. 2020 yılında, Brezilya Asgari Ücreti, bu topraklarda çalışmanın minimum standartını belirleyen 950.00 BRL (Brazilya Reali) olarak belirlendi. Bir çalışanın alması gereken Brezilya asgari ücreti, her bölgedeki mal veya hizmet fiyatlarının düşük olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir.

Ne kadar Brezilya minimum yaşı?

Brezilya’da minimum yaş 18’tir. 18 yaşın altındakiler çalışamaz. Bu yaştan küçük çocukların çalışması herhangi bir sebeple kesinlikle yasaklanmıştır. İşin yasal olduğu 18 yaşını dolduranlar meslekle ilgili ek eğitim alabilir ve çalışmaya başlayabilir.

Ne kadar Brezilya’da çalışmak için minimum yaş?

Brezilya’da çalışmak için minimum yaş 18’dir. 14 ve 15 yaşındaki çocukların çalışma hakları vardır, ancak bunlar özel olarak kontrol edilen koşullara tabidir. Ayrıca, çocuklar 16 yaşından itibaren süresiz çalışma izinleri alabilirler. Çocuk ya da genç yaşta çalışanlar, eğitime ve sağlık sigortasına tabi tutulmalıdır.

Ne kadar yaşında çalışmaya başlamak mümkün Brezilya’da?

Brezilya’da, tam zamanlı işler için asgari yaş 16’dır. Ancak, 16 yaşından küçük kişiler özel gözetim altında ve yetişkin eşliğinde part-time çalışma ve staj yapabilir. Ayrıca, 13 yaşından itibaren çocuklara mücadele sanatları ve dramatik sanatları konusunda çalışma izin verilmektedir.

“Brezilya’da ne kadar yaşına gelmek gerekir çalışmaya başlamak için?”

Brezilya’da çalışmaya başlamak için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Ancak, çoğu durumda, çalışacak kişinin en az 16 yaşında olması gerekmektedir. 16 yaşın altındaki çocuklar, yetişkin desteği ile part-time çalışma, staj ve mücadele sanatları veya dramatik sanatlar alanlarında çalışma izinleri alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu