Dijital İçerik Ajansı

Dubai Asgari Ücret


İçindekiler

Dubai’ de Asgari Ücret

Dubai, ünlü markalarıyla, lüks hayatıyla ve kaotik kalabalığı ile ünlüdür. Ancak, Binlerce insana ev sahibi olan bu kentte çalışmak için asgari ücreti bilmek de önemlidir.

Asgari Ücret Ne Kadar?

Dubai’de asgari ücret aylık 3.000 AED’dir (yaklaşık 800 dolar). Bu miktar her çalışana AED olarak ödenebilir ve emsal olarak kabul edilebilir.

Çalışanlara Verilen İkramiyeler

Dubai’de çalışanlar, geçerli hükümetlerin asgari ücret kontrollerine uymadıkları sürece bonuslar alabilirler.

Çalışma Saatleri

Çalışanların haftada yedi gün çalışmak zorunda olduğu Dubai’de (6 gün çalışan bir işyerine sahip olanlar dışında), standart çalışma saatleri sabah 7’den 5′ e kadar arasındadır.

Asgari Ücrete Ek Çıkarılan Vergiler

Çalışanların asgari ücreti, maaşları vb. gibi gelirleri dahil etmek üzere, belirlenmiş standart miktarda vergileri alınır. Bunlar arasında;

  • Vergi Gelir Tazminatı: 20 AED üzerinden hesaplanır.
  • Gelir Vergisi: Yıllık geliriniz ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek vergiler ödenir.
  • Kamu Sosyal Sigorta: Çalışanlar tarafından ödenir ve doğal felaketler, ekonomik durumlar ve toplu taşıma gibi hizmetler için serbest bırakılır.

Dubai, zenginlikleri, lüks tesisleri ve çağdaş tasarımlarıyla herkes için estetik bir bölgedir. Bu nedenle, orada çalışmak, çalışanlara büyük olanağlar ve mülk sahibi olmak için bir fırsat sunar. İnsanların kariyerlerine katkıda bulunmaları ve güvenli bir gelecek yakalamak için Dubai’ de asgari ücret hakkında bilgiye sahip olmaları gerekecektir.

Q: Ne kadar olduğu bilinen Dubai Asgari Ücret?

2020 yılı itibarıyla Dubai’deki asgari ücret 1800 AED (Arap Dirhemi) olarak belirlenmiştir.

Q: En düşük ücret ne kadar olduğu bilinen Dubai?

A: En düşük ücret Dubai’de sadece 1000 AED (278 USD) olarak belirlenmiştir.

Q: Dubai’de En düşük ücretli bir iş nedir?

En düşük ücretli iş Dubai’de havaalanı taşımacılığı, güvenlik ve kasiyerlik işleridir. Bu işlerin ortalama ücretleri 2.000–3.000 dirhem arasında ( yaklaşık 830–1.250 USD arasında) aylık olarak ödenmektedir.

Q: Dubai’de yapabileceğim en düşük ücretli işler nelerdir?

A: Dubai’de en düşük ücretli işler arasında çamaşirhane, market ve otopark işleri; garsonluk işleri ve çay evi / kahve dükkanı gibi diğer hizmetler gibi işler vardır. Ayrıca, yerel marketlerde, küçük mağazalarda ve restoranlarda temizlik işleri yapmak da düşük ücretli iş olarak sayılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu