Dijital İçerik Ajansı

İsrail Asgari Ücret


İçindekiler

İsrail Asgari Ücret

İsrail Asgari Ücreti, ülkedeki tüm işçilerin aldığı en düşük maaş olarak tanımlanabilir. 2019 yılından beri belirleyici olan asgari ücretle işçilere temel ihtiyaçları karşılamak için gerekli olan miktarın ödenmesi sağlanır.

Asgari Ücret Nelerdir?

İsrail Asgari Ücreti her ay işçilere ödenen tutardır. İsrail hükümet tarafından belirlenen tutar, şirkette çalışan her işçinin hak ettiği eşit tutara sahiptir.

  • 2019 Yılı İsrail Asgari Ücreti – 4,300₪ (1.100 dolar) / ay
  • 2020 Yılı İsrail Asgari Ücreti – 4,650₪ (1.210 dolar) / ay

Asgari Ücretin Vergilendirilmesi

İsrail asgari ücretinin vergilendirilmesi, asgari ücretinize göre değişmekle birlikte yaklaşık %20-25 arasında değişmektedir.

Asgari Ücret Çalışanlara Ne Kazandırır?

  • Mehir ve/veya primler dahil olmak üzere düşük asgari ücret ödeyen çalışanların kazandıkları sağlık sigortası,
  • Büyük çalışmalar için özel fırsatlar sağlayan özelleştirilmiş hizmetler ve programlar,
  • İşçilerin tatili için güvenli bir çalışma ortamı sağlayan kapsamlı işçi hakları, zorlayıcı çalışma koşullarına karşı koruma sağlayan kurumlar.

İsrail Asgari Ücreti, tüm işçilerin aldığı en düşük maaş olarak tanımlanmaktadır. İsrail Asgari Ücreti çalışanların yaşamını kolaylaştırmak için önemli bir rol oynamaktadır.

Ne kadar süreyle geçerlidir İsrail Asgari Ücret?

2009 yılından bu yana, İsrail’de uygulanan asgari ücret geçerliliği iki yıldadır. Her iki yılda bir, İsrail Hükümeti tarafından belirlenen asgari ücreti güncellemektedir.

Ne zaman artacak İsrail Asgari Ücret?

İsrail asgari ücreti, 2019 yılı Ağustos ayında 21.00 İsrail Sela’sına yükseltilmiştir ve 2020 yılı Nisan ayında 22.90 İsrail Sela’sına yükseltilecektir. Ocak 2021’den itibaren ise 23.70 İsrail Sela’sına yükseltirilecektir.

Ne zaman İsrail’de asgari ücret artacağı belirlendi mi?

İsrail’de asgari ücretin ne zaman arttırılacağı henüz belirlenmemiştir. Asgari ücreti etkileyecek tüm adımları belirlerken, İsrail çalışanlarının ücretlerinin ve koşullarının düzeltilmesi öncelikli olacaktır.

Kanada da asgari ücret ne zaman artacak?

Kanada’daki asgari ücret, bir eyalet veya bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bazı eyaletler her yıl asgari ücreti artırırken, diğerleri daha aralıklı aralıklarda maaş artırımları sunabilir. Herkun veya ikamet ettiğiniz eyaletin emniyet dairesinden asgari ücret artışları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

“Kanada’da asgari ücret ne kadar olacak?”

Kanada için asgari ücret varya etmeye bağlıdır. Öncelikle, hangi provinste yaşıyorsanız ona göre asgari ücreti öğrenmeniz gerekir. Bir çok province, ortalama asgari ücretin 8.50$ olduğu bildirilmiştir. Alberta, Saskatchewan, Yukon, Nunavut ve Küçük Harf Adalarında asgari ücret 12.20$’dır. Prince Edward Island ve Newfoundland and Labrador 10.50$’dır. British Columbia, Manitoba, New Brunswick, Northwest Territories ve Nova Scotia bu sene asgari ücreti düşürmüş 11.45$. Quebec, yeni yılda 11.65$ ile en düşük asgari ücretini haiz provincedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu