Dijital İçerik Ajansı

Kanada Asgari Ücret 2021


İçindekiler

Kanada Asgari Ücret 2021

Kanada’da özellikle 2020’de yaşanan ekonomik kriz ve ülke genelindeki işsizlik oranlarının artışı nedeniyle, Kanada Hükümeti 2021 yılında asgari ücretin artırılmasını kararlaştırmıştır. Bu makalemizde, 2021 yılında Kanada Asgari Ücreti ile ilgili detayları inceleyeceğiz.

Kanada Asgari Ücreti Ne Kadardır?

Kanada Federal Bakanlığı, 2021 yılı için Federal Ekonomik Kalkınma Planı’na göre, kesin asgari ücret 12,27 dolar (2019 yılındakinden %0,27 daha fazladır).

Kanada Asgari Ücreti Yasası Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

Kanada Hükümeti, asgari ücretin 2021 yılı sonunda artırılacağını duyurmuştur. Artırmaya ilişkin plan, 2021 yılının başında uygulamaya sokulacak.

Kanada Asgari Ücretiyle İlgili Önemli Notlar

Kanada asgari ücretiyle ilgili önemli notlar şunlardır:

  • Hükümetin küçük işletmelere verdiği destek her özel sözleşmeye göre değişebilir.
  • Ücret vergileri her ne zaman değişiyorsa, örneğin genel olarak büyük veya küçük bir miktar, geçerli asgari ücretin artırılmasına gerek olabilir.
  • Kanada ticaret ve sağlık mevzuatı ile ilgili özel düzenlemeler de asgari ücreti etkileyebilir.

Kanada Asgari Ücreti ne kadar?

Kanada’daki asgari ücret oranları, ülkenin herhangi bir eyaletinde ya da bölgesinde sıkı bir şekilde kontrol edilir. Asgari ücret miktarı, eyalet ve bölge tabanlı olarak farklılık göstermektedir ve genellikle ücretsiz zamanın en az on iki saatini kapsar. Asgari ücretler neredeyse her iki yılda bir güncellenmektedir. 2020 itibariyle, Kanada’daki asgari ücret ile ilgili en düşük oran $10,45 CAD’dir.

“Kanada içinde hangi eyaletlerde asgari ücret bulunmaktadır?”

Kanada, 10 eyalette asgari ücretlerin olduğu bir ülkedir; Alberta, Kolombiya Britanico, Manitoba, önünde olmak üzere Yeni Brunswick, Newfoundland ve Labrador, Nova Scotia, Ontario, Kızılderililerin Toprakları ve Yukon.

Hangi eyaletlerde Kanada eyaletleri tarafından belirlenen asgari ücret uygulanmaktadır?

Kanada’da şu anda Asgari Ücret Mevzuatı Ontario, Québec, Yukon, Manitoba, Alberta, Çin Körfezi Bölgesi, Nunavut, Siemler, Avusturya Kolombiya, Nova Scotia, Kuzey Batı Bölgesi, New Brunswick ve Prince Edward Adası gibi on iki eyalet ve bölgede uygulanmaktadır.

Hangi eyaletlerde Kanada tarafından yürürlüğe konulmuş asgari ücret uygulanmaktadır?

Kanada’da asgari ücret, her bir eyalette ayrı ayrı belirlenerek uygulanmaktadır. Ulusal bir ortalama asgari ücret yoktur. Buna göre, Kanada’da asgari ücreti uygulanan eyaletler şunlardır; Alberta, British Columbia, Manitoba, New Brunswick, Newfoundland ve Labrador, Nova Scotia, Ontario, Prince Edward Island ve Saskatchewan. Yukon Eyaletinde ikametgahlar için belirlenen asgari ücret varyasyonları vardır. Çoğu eyalette, asgari ücret her iki yılda bir güncellenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu