İçerik Pazarlama

Push notification nedir – Push Ne Demek

 

İçindekiler

Push notification nedir? Push Ne Demek?

Push notification, uygulamaların kullanıcıya gerçek zamanlı bilgiler göndermesini sağlayan, haberci bir teknolojidir. Kullanıcılar tamamen isteklerinin dışında çalışan uygulamalara mesajlar almak istemezler, o yüzden bir bildirim geçici olarak uygulamaya ekleyebildiği için, push notification kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirmeler sağlamıştır.

Push Notification Nasıl Çalışır?

Push notification, bildirim serverı aracılığıyla uygulamaya gönderilen basit mesajlar aracılığıyla çalışır. Uygulama, bildirim serverı ile aracılık ederek haberleri uygulamaya ve kullanıcıya gönderir. Daha sonra, kullanıcının uygulamaya gelmesini beklemeden, bildirim o an gönderilir.

Push Notificationun Faydaları Ne Olabilir?

Push notification, kullanıcıya en iyi deneyimi sunmak için çok sayıda faydası vardır:

    • Güncellemeleri yenileme ve hatırlatma: Push notification kullanıcılara, uygulamalarının mevcut durumlarıyla ilgili bilgileri almalarını sağlar ve bilgilerin taze olmasını hatırlatır.

 

    • Hızlı erişim: Push notification, kullanıcıların uygulamaya girmek zorunda olmadan, bilgi almalarına ve etkileşimin devam etmesine izin verir.

 

    • Kişileştirme: Push notifikasyonunu cihaz, cihazların konumu ve mevcut uygulama ayarları gibi öğeler göz önünde bulundurularak, içeriğe göre kişiselleştirmek daha da kolaydır.

 

“Push bildirimlerinin güvenliği nedir?”

Push bildirimlerinin güvenliği, kullanıcıların haber alma alışkanlıklarına özgü olarak anlık ve hassas bilgi paylaşımıyla ilgili güvenlik risklerini düşürmek için geliştirilmiştir. Push bildirimlerinin güvenliği, kimlik doğrulama özellikleri, bilgilerin şifrelenmesi, geri izleme mekanizması gibi birçok güvenlik açısından desteklenir. Güvenlik güçlendirmek için uygulamalardaki push bildirim sistemleri ayrı bir şifre veya kimlik doğrulama mekanizması kullanır. Push bildirimleri sadece, izin verilen kişilere gönderilebilmesi için izin verme ve şifreleme algoritmaları tarafından güvenli tutulmuştur. Güvenli bir şekilde haber alma için, uygulamalar ayrıca kaynak kökenine ilişkin etiketler kullanarak uygulamadaki bildirimlerin bir kötü amaçlı saldırıdan kaynaklananlarla filtrelenmesine olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu