İçerik Pazarlama

Google Keşfet Nasıl Açılır


İçindekiler

Google Keşfet Nasıl Açılır?

Google Keşfet, herkesin hızlı ve kolay erişim sağlanan çok sayıda pano içeriklerini keşfetmesini sağlayan bir servistir. Aşağıdaki adımları takip ederek Google Keşfet’i nasıl açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. Adım: Google Chrome’u Açın

Google Keşfet’e erişebilmenin en kolay yolu, herkesin mobil cihaz veya masaüstü bilgisayarda Google Chrome kullanmaktır. Google Chrome indirmek veya uygulamayı başlatmak için şu adımları izleyin:

  • Android cihaz için, Google Play Store’tan Google Chrome’u indirin.
  • iOS cihaz için, App Store’dan Google Chrome’u indirin.
  • Windows veya Mac için, Google Chrome’u indirin ve masaüstüne kurun.

2. Adım: Google Keşfet Web Sitesini Açın

Google Chrome açıldığında, Google Keşfet web sitesine gidin ve karşınıza çıkan ekrana “Google Keşfet’i Aç” düğmesine tıklayın.

3. Adım: İçerik Önerilerini Görüntüleyin

Artık Google Keşfet’in tüm özelliklerine erişebiliyorsunuz. Anasayfa, haberler, müzik, kitaplar ve daha fazlası gibi çeşitli kategorilerden içerik önerileri görüntülenebilir. Önerilen içeriği gözden geçirirken, “Beğen” veya “Takip Et” gibi özelleştirme seçeneklerini de kullanarak Google Keşfet’in önerilerini özelleştirebilirsiniz.

Artık Google Keşfet’i başarıyla açtınız! Bu hizmet ayrıca Google, YouTube, Google Maps gibi diğer Google hizmetlerini kullanmanızı da kolaylaştırmak için çok sayıda özelleştirme seçeneğine sahip. Gündeme göre değişen konularda güncel haberleri, bilgileri ve müzikleri öğrenerek her zaman yeni şeyler keşfetmeye devam edin!

Google Keşfet nasıl kapatılır?

Google Keşfet engeli kaldırmak için Android cihazlar için, ayarlar paneline giderek “Genel” başlığına tıklayın ve “Keşfet” u göreceksiniz. Buradan, “İzlemeyi devre dışı bırak” seçeneğini etkinleştirin. iOS cihazlar için, ayarlar paneline girerek, “Web ve Akıllı Arama” başlığına tıklayın ve ardından “Google Keşfet” başlığına tıklayın. Buradan, “Google Keşfeti Devre Dışı Bırak” seçeneğini etkinleştirin. Windows veya Mac için, Google Chrome üzerinden şunları yapın. Tarayıcı sekmelerinin sağındaki dişli çark simgesine tıklayın ve gayrimenkul simgesinden “Ayarlar” seçeneğini seçin. Ardından, “Gelişmiş Seçenekleri Göster” bağlantısına tıklayın ve ardından “Arama” başlığını seçin. Bu alandaki “Google Arama ve Keşfet Özelliklerini Devre Dışı Bırak” seçeneğini etkinleştirin. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra, Google Keşfet buradan devre dışı bırakılmış olacaktır.

“Google Keşfet oto tamamlama nerede açılır?”

Google Keşfet Oto Tamamlama, Google arama motorundan sağ kenardaki menüden Arama Özellikleri seçeneğini tıklayarak açılabilir. Açılan sayfada, Google Keşfet Oto Tamamlama özelliğinin etkinleştirilmesi için bir kutucuğun işaretlenmesi gerekir. Etkinleştirilen bu özellik sayesinde, arama motorunda sayfanın en altından arama sonuçlarının hızla tamamlanması mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu