Dijital İçerik Ajansı

Pwa Nedir


PWA nedir?

PWA (Progressive Web App), kullanıcıların her zaman ve her yerden, aynı anda farklı kaynaklarda en iyi kalitede, amaçlarına erişebilecekleri teknolojileri tarif eder. Kavram olarak, PWA, geliştiricilerin, müşterilerin cihazlarına sunmak üzere uygun, ölçeklenebilir, tak-ve-çalıştır uygulamaları geliştirmek için “küresel internet”i kullanmalarını sağlamaktadır.

PWA’nın Özellikleri

PWA’lar varsayılan olarak mobil ve masaüstü ortamlar için oluşturulmuştur. SPARQL teknolojisine dayanan arama özellikleri, insanların istedikleri şeyi aramalarının ve daha etkili sonuçları görmelerinin kolaylaşmasını sağlar. Bu araçlar kullanıcıların, tarama geçmişi ve daha büyük ölçekli veri kaynaklarından çok daha iyi sonuçlar elde edebilmesine imkan sağlar.

  • Çevrimiçi Altyapı: PWA’lar, herhangi bir internet bağlantısı olan herhangi bir cihazda çalıştırılabilen web uygulamalarıdır.
  • Offline yaşam biçimi: PWA’lar, çevrimdışıya düştüklerinde ve herhangi bir internet erişimi var olduğunda hala çalışırlar.
  • Hızlı Tasarlanmış İçerik: PWA’lar, kullanıcıların çok kısa sürede içeriğe ulaşmasını sağlar ve çoğu zaman tam ekran kullanılmasını sağlar.
  • Uygulama Sentez Söz Dizimi: PWA’lar, API desteği sağlanmasıyla, kullanıcıların uygulamayı kullanabilmelerine olanak sağlar.

PWA’ ların Faydaları

PWA’da yer alan özellikler, geliştiricilerin çevrimiçi ve çevrimdışı ortamda olan uygulamaları oluştururken kolaylık sağlar. Ayrıca, arama özellikleri, kullanıcıların istedikleri içeriğe ve bilgilere anında ulaşmalarını sağlar. PWA’lar, kullanıcıların çok daha kolay ulaşmalarını sağlar. PWA, sizi özel bir mağazada alışveriş yapmaya davet eder size “Unutma Peki” dediğiniz gibi ürünleri getirir. PWA, aynı zamanda e-ticaret mağazalarının da filtre oluşturmalarına yardımcı olur. Filtrasyon aracılığıyla, müşteriler sadece kendilerinin aradıkları ürünleri görebilirler.

PWA’lar, geliştiricilere hemde kullanıcılara çok çekici gelecekteki internet deneyimleri sunar. Kullanıcılar, daha hızlı ve interaktif uygulamalardan yararlanmak için cazip bir seçimdir. PWA’lar, daha verimli ve ölçeklenebilir bir arayüze kavuşturmanın yanında, internette geçirdiğimiz en iyi anları da beraberinde getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu