AltCoin

Decentraland ( $MANA ) Nedir?

Geleceğin dünyası mı bir hayalin satışı mı?

Mana Nedir diye bir başlıkla başlamak istedim. Amacım bir kripto paranın adını ve hedeflerini vermekten ziyade onu tanımayı, teknolojisi ve misyonunu kaleme almak. Bugün hali hazırda Binance gibi bir çok büyük kripto borsasında yerini alan $MANA coini sanal bir dünyaya adım atmamız için oluşturulmuş bir sistemdir. Dünden bugüne dünya daima ileriye adım atmıştır. Bunun temel sebebi ise insanların gelişime açık varlıklar olmasıdır. Decentraland ise bunu bir adım daha öteye taşıyarak bir sanal dünya yaratmayı amaçladı.

Kısa Bir NOT: 15/02/2022 tarihi itibariyle ABD’deki en büyük bankalardan biri olan JPMorgan bankası Decentraland’da bir lobi açtı.

Wikipedia’da decentraland tanımı için “Decentraland, 90.601 parsel araziden oluşan merkezi olmayan bir 3D sanal gerçeklik platformudur.” şeklinde belirtilmiştir.

Decentraland üzerinde bir avatara sahip olarak sanal dünyada gezebilir. NFT’leri keşfedip opensea üzerinde tanıtılanların anlık fiyatın görebilirsiniz. Sadece bir NFT platformundan ziyade burada oyun oynayabilir, yenilikler keşfedebilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Bir nevi dokunabilirsiniz bile diyeceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum.

Amaç size MANA’yı tanıtmaktan da öte Decetraland’ı anlatmak. Burda sizler için yeniden dünyayı keşfettim demeyeceğim elbette ancak kısa bir tavsiye ile https://docs.decentraland.org/  adresi üzerinden üşenmeden okuyun ve tanıyın. Geleceğin burada yer aldığı apaçık ortadayken buradan “uzak durmaya gerek yok” diyebilirim. Teknolojinin sınırının olmadığını görmek muazzam bir dünya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu